Türkiye'de İlk ve Tek Patentli Mini Basketbol Eğitimi...

Contacts
Mini Basket Çalışmaları Faydaları çocukların motorik becerilerinin gelişmesi için çok önemlidir. Beylikdüzü Fen Bilimleri Koleji içerisinde yürüttüğümüz şubemizde 4-7 yaş arası Mini Basket çalışmalarımızda çocukların ince ve kalın motor becerilerini geliştirici çalışmalar yapılmaktadır.

Niçin Mini Basket ?

4-7 yaş arası çocukların fiziksel, sosyal ve motorik becerilerini geliştirebilecekleri aynı zamanda oyun oynayarak eğlenecekleri harika bir yeni nesil spor eğitimi programı uygulanmaktadır. Özellikle günümüz koşullarında çocukların telefon, tablet ve bilgisayar başında zaman geçirmeleri onların sosyalleşmelerine önemli bir engel teşkil etmektedir.Mini Basketbol ailesi olarak çocukların hem eğlenecekleri hemde gelişebilecekleri bir çalışma programı yapmaktayız.

Neler Çalışıyoruz ?

Mini basket çalışmalarında öncelikle çocukların ince ve kalın motor becerilerini geliştirecek hareket eğitimi ve beceri koordinasyonu içerikli yeni nesil spor eğitim programımızı uyguluyoruz. Çocuklar dengede durmayı, koşmayı, esnemeyi, sıçramayı, yarış yapmayı öğrenirken bunların mekaniklerini de oyunlarla öğretiyoruz. Mini basket çalışmalarında top tutma, top kontrolü, top sektirme ve topla birlikte hareket etmeleri için koordinasyon çalışmaları yapıyoruz. Motorik becerilerinin gelişmesi için top sektirme, pas verme, potaya atma gibi becerilerini geliştirecek çalışmalar yaparken başarabilme duygusunu yaşayacakları küçük oyunlar oynatıyoruz.

Ekibimiz !

Mini Basketbol ekibi Milli takım antrenörlerinden oluşan alanında uzman bir eğitmen kadrosuna sahibiz. Uluslararası çalışmalar yapmış antrenörler yanı sıra Uzman Psikolok ve danışmalarımızla da çocuklarımızı yakından takip ederek ihtiyaç duydukları konularda destek oluyoruz.

Nerede Çalışıyoruz ?

İstanbul: Beylikdüzü ve Bakırköy Şubelerinde Mersin: Mezitli ve Yenişehir Şubelerinde