Türkiye'de İlk ve Tek Patentli Mini Basketbol Eğitimi...

Contacts

Mersin Mini Basketbol Çalışmaları Başladı

beceri koordinasyon çalışmaları

Motorik gelişim çalışması

DG Akademik & İnanç Spor Kulübü iş birliği ile gerçekleşecek olan Mersin Mini Basket Çalışmaları için Kayıtlar Başladı. İstanbul Şubesinden sonra daha çok çocuğa ulaşmak, onların gelişimlerine katkı sağlamak için Mersin’de başlıyoruz.  Mersin Mini Basket çalışmaları 3-7 yaş için yeni nesil bir eğitim programı ile başlayacak. Mini Basket çalışmaları Hareket Eğitimi – Beceri Koordinasyon ve Motorik beceri gelişimlerine yönelik özel bir eğitim programı olmasının yanı sıra oyunlu mini basket çalışmaları da olacak. Uluslararası birçok çalışma yapmış uzman eğitmenler eşliğinde yapılacak Mersin Mini Basket çalışmaları Mezitli ve Yenişehir bölgelerinde gerçekleşecektir.
beceri Koordinasyon

Mini Basketbol Beceri Koordinasyon Çalışmaları

Mersin Mini Basket Ekibi Kimlerden Oluşuyor ?

Mersin Mini Basket ekibi Davut GÜNGÖR ve İnanç GÜRASLAN tarafından programlanacak ve yaptırılacak. Davut GÜNGÖR; 3-7 ve 7-16 yaş grupları için birçok uluslararası çalışmalar yapmış, Amerika’da eğitim ve araştırmalar yapmış, İstanbul Dostluk Spor ve DG Akademik Spor Kulübün’de çocuklara yönelik önemli çalışmalar yürütmüştür. Davut Güngör ayrıca uzun yıllar üst düzey kulüplerde, Süperlig ve Altyapılarda antrenörlük yapmış, 18 tane Türkiye Şampiyonluğu yaşamış, onlarca üst düzey sporcu yetiştirmiş, Milli takımlarda başarılı görevler yapmıştır. İnanç GÜRASLAN ; Mersin’de yetişmiş en önemli basketbolculardan olup, birçok üst düzey kulüpte basketbol oynamış, Milli takımlarda çalışmış, değerli birçok sporcu yetiştirmiştir.
mini basket

İnce motor gelişim

Mersin Mini Basket Programı Nasıl Olacak ?

Mersin Mini Basket çalışmaları çocuklarımızın sosyal, bilişsel ve psikomotor becerilerinin gelişmesi için yeni nesil bir eğitim programıdır. Program 3 aşamadan oluşacak. 1.Aşama : Çocukların Hareket becerilerine yönelik Denge Koordinasyon içeren Hareket Eğitimi Programı ile başlayacak. 2.Aşama : Çocukların el, göz, ayak ve tüm vücutlarını kullanabilecekleri Beceri ve Koordinasyon parkuru ile devam edecek. 3.Aşama : Oyunlu Mini Basket çalışmaları ile motorik beceri, mesafe algısı, top takibi, top yakalama, koşu teknikleri, top sektirme, topu itebilme ve potaya atış gibi birçok farklı çalışmalarla çocuklarımızın hem eğlenip hem de öğrenecekleri bir program olacak. Günün sonunda ise her çalışmanın ardından farklı oyunlarla ve rakip olmadan birlikte yarışacakları çeşitli oyunlar oynanarak çalışma tamamlanacak.
Mini Basketbol Çalışmaları

Mini Basketbol

Mersin Mini Basketbol Çalışmaları Kaç Yaş Çocuklar İçin Olacak ?

Mersin Mini Basketbol çalışmaları 3-7 hatta 8 yaş çocuklarımıza hitap edecekdir.

Mersin Mini Basket Çalışmaları Nerede Olacak ?

Mersin Mini Basket çalışmaları Mezitli bölgesinde olan İçel Anadolu Lisesi spor salonunda ve Yenişehir bölgesinde olan TEK okullarında yapılacaktır.

hareket eğitimi

Koç

Mersin Mini Basket Çalışma Günleri 

Mersin mini basket çalışma günleri ilk aşamada Cumartesi ve Pazar Günleri yapılacak. İlerleyen dönemlerde hafta içi ve hafta sonu çalışma programı olarak iki seçenek yapılacaktır.