İçeriğe geç
mini basketbul eğitimi

Çocuklarda sportif beceri& koordinasyon, denge ve motor beceri gelişimi 3-6 yaş arasında olmaktadır. 

Bu yaşlarda olan çocukların temel spor eğitimi olan Harekete Eğitimi & Beceri Koordinasyon çalışmaları onların gelecekte başarılı olmaları için önemli bir etkendir. 

Azimli Çalışma

Çocuklarda başarabilme yetisi yüksektir ve amacına ulaşmak için zorlukları aşacak gücünün olduğuna inanarak zorluklarla başedebilmeyi ve karşılaştıkları zorlukları kolaylıkla yenebileceklerini öğrenirler

Palanlı Olurlar

Çocuklarda planlı olma süreci onların aldıkları sorumlulukları yerine getirmeleri ile ölçülür. süreç içerisinde sosyal yaşam, eğitim hayatı ve spor yaşantısını yönetilmek için erken yaşta spor önemli bir etkendir.

Empati Kurma

Başkalarının duygularını anlamak, davranışlarını anlamlandırmak, kendi davranışlarının başkalarını nasıl etkileyeceğini düşünebilmek. Bu beceriye sahip çocuklar, daha güvende hissettiği için, güçlü ilişkiler kurarlar, içinde bulunduğu gruba uyum sağlar.

Hedef Koyma

Çocuklarda eve oranlar kuralların daha net bir şekilde belirlendiği okul ortamına ve sosyal yaşama uyum sağlayabilme, arkadaşlıklar kurma, kendini ifade etme, isteklerini dile getirme, ince motor, kaba motor becerilerinin gelişiminde, yaş grubuna uygun faaliyetleri başarabilme gibi genel hedeflerin yapılmasına olanak sağlar.